Mobile Suit Gundam 00

Napisany przez admin
 dnia 25 marca, 2011 w 
 | Możliwość komentowania Mobile Suit Gundam 00 została wyłączona

Mobile Suit Gundam 00 ExiaTytuł: Mobile Suit Gundam 00
Czas Trwania: 25 odcinki po 24 minuty

Wcześniej nie obejrzałem żadnej innej wersji Gundama, więc nie będę tutaj porównywał jej z poprzednikami. Całość jak dla mnie jest zbyt schematyczna, przewidywalna? Akcja opiera się na walkach, walkach, walkach. Nawet podczas pełnych patosu przemówień ? walczą. Warto by było ujrzeć bohaterów w innych sytuacjach, niż te przedstawione. Podczas oglądania kilka odcinków zajęło mi, żeby zapamiętać postacie, które początkowo zlewały się ze sobą.

Akcja toczy się w dalekiej przyszłości, naturalne złoża energii zaczynają się wyczerpywać. Tak więc ludzie zaczynają opierać wszelkie nadzieje w odnawialnym źródle energii czerpanym z promieni słonecznych. Korzystać mogą z niej dzięki specjalnie przystosowanemu systemowi, opartemu o trzy wieże o ogromnej wysokości. Każda leży na terenie trzech największych mocarstw ? Unii, pod głównym dowództwem Stanów Zjednoczonych; Ligi Reformy Ludzkości(HRL od angielskiego Human Reform League) w skład którego wchodzą m. in. Chiny oraz Rosja; AEU, w rozwinięciu Advanced European Union. Energia jest teraz powodem sporów, bo właśnie główne państwa, wchodzące w skład poszczególnych światowych potęg, czerpały z nich największe korzyści, zaś te mniejsze państewka skazane były na siebie.

Do akcji wkracza teraz grupa fanatyków, walczących o lepsze jutro. Ich ideały, choć szlachetne, osiągane są w sposób nieadekwatny do celu. Jak to już ktoś powiedział ? ?Wojna dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.? Wybaczcie za sformułowanie, jednak idealnie odnosi się do sytuacji tutaj przedstawionej. Tak więc wracając do fabuły:
Podczas prezentacji najnowszego mobila AEU, pojawia się nieznany dotąd światu robot. Bez problemu rozprawia się z najnowszym dziełem technologii. Po tym wydarzeniu ujawnia się grupa, która jest odpowiedzialna za ten śmiały akt – Celestial Being. Przy pomocy Gundamów, bo tak nazywają się ich maszyny do siania pokoju na świecie, zamierzają zaprowadzić kres wojnom i powszechnej nienawiści.

Piloci Gundamów nie są ewenementami w tego typu produkcjach. Mnie osobiście do gustu przypadł najbardziej Allelujah i jego osobowość. W skład ekipy wchodzą jeszcze: Lockon ? niewątpliwie najroztropniejszy i poddający się emocjom bohater; Tieria ? postać nader zuchwała i wywyższająca się; oraz najmłodszy, lecz najważniejszy bohater serii ? Setsuna, który jest aspołeczny, małomówny i po tragicznych przejściach. Brzmi znajomo? Brakowało mi retrospekcji podczas wyjaśniania jego osobowości, niewątpliwie chciałbym znać jego przeszłość, bo z serii nie wynika zbyt wiele istotnych rzeczy, musimy zadowolić się ogólnikami.

Kolejna rzecz, która jak zawsze kłuje w oczy tych, którzy oczekują od anime czegoś więcej. Mianowicie zawsze, gdy bohaterowie są w opresji ? coś lub ktoś z łatwością pomoże im z tego wyjść. A to nowa broń, a to pozagrobowa pomoc stwórcy organizacji. Na końcu się to odmienia, jednak w zbyt szybkim tempie i w złym stylu.

Muzyka była w miarę dobra, ta wkomponowana w zarówno poetyckie wywody bohaterów, walki czy też umieszczona w openingach i endingu. Jednak te pierwszego typu nie nadają się do samodzielnego słuchania, przynajmniej dla mnie nie są niczym takim. Do samego wykonania nie mam zastrzeżeń, jeśli jednak chodzi o fabułę ? jestem zawiedziony.

 

 
Komentarze wyłączone.Poprzedni wpis: || Następny wpis:

Zapowiedzi recenzji


  • Code Geass Hangyaku no Lelouch
  • Death Note

Kategorie


Aktualnie online


Osób online: 2


Copyright © 2011 Recenz.org
Recenz.org - Witamy
Oprogramowanie strony: Seo Division.org