Asu no Yoichi!

Napisany przez admin
 dnia 7 lutego, 2011 w 
 | Możliwość komentowania Asu no Yoichi! została wyłączona

asu no yoichi - ibukiTytuł: Asu no Yoichi!
Czas Trwania: 12 odcinków po 24 minuty.

Po cięższej serii postanowiłem sięgnąć po ciekawą komedię, opowiadającą o nastoletnim samuraju, który by wzmocnić swoje umiejętności opuścił góry, gdzie mieszkał w raz z ojcem by trenować w dojo i mieszkać z czterema siostrami Ikaruga. Sam ten wstęp już pozwala domyślić się, że czeka nas wiele zabawy i śmiechu aż do łez oglądając ich perypetie. Jeden chłopak, cztery dziewczyny… Co z tego wyniknie? Zabawne ecchi oczywiście.

Sama fabuła, choć prosta jak to przystało na ten typ, jest nawet interesująca(dla kogoś kto po jakimś cięższym anime chce odetchnąć i nie zależy mu na niczym więcej niż sporej dawce śmiechu). Bo w końcu nie o to chodzi, serie tego typu potrafią wybronić się śmiechem. A dorastający chłopak, który pierwszy raz ma styczność z osobami płci odmiennej na szczęście potrafi nam go zapewnić. Yoichi musi odnaleźć się w nowym społeczeństwie, chodzić do szkoły i odkrywać swoje pierwsze miłości.
Każdy nowy odcinek zapewnia młodemu samurajowi nowych wrogów, których to aby swoją poetycką wymową przekona, że źle postępuje lub po prostu siłą ich pokona. Na początku element główny nie był określony, żyli sobie spokojnie, co jakiś czas pojawiał się wróg. Jednak ostatnie odcinki wyjaśniły, o co tak naprawdę w tym chodzi.
Walki były dość komiczne, bo tak oto niepokonany Yoichi jednym ruchem drewnianego miecza pokonuje całe chordy wrogów. Choć co ja piszę, powiewy wiatru nim spowodowane kładły wrogów na łopatki.
Koniec był… Beznadziejny. Wątki miłosne w żaden sposób nie zostały rozwiązane, a nawet nie ma jak się czegoś domyślić, bo całość nie została wyjaśniona aż do tego stopnia.

Napady śmiechu gwarantowane, jednak nie były raczej spowodowane niczym innym jak wyobrażeniami bohaterów, nieporozumień czy też głównie scen z elementami ecchi. Samuraj wyjdzie na zboczonego i zostanie ukarany. I znowu, i znowu, i znowu… Już nie pamiętam ile razy ten sam motyw był używany. A jak wiadomo co za dużo to niezdrowo, po pewnym czasie i to zaczyna się nudzić.

A co jeśli chodzi o bohaterów serii? Niczym szczególnym się nie odznaczają. Yoichi chce żyć ze wszystkimi w zgodzie, jednak to, że nigdy nie zszedł z góry, na której mieszkał z ojcem sprawia, że i tu ma wiele problemów. Przez swoją nieuwagę doprowadza zawsze do dwuznacznych czynów przez co zostaje karcony. Jest silny, miły, ale inteligencją nie grzeszy. Ibuki, najstarsza z sióstr zajmuje się całym domem i dojo. Jest oczywiście najroztropniejsza, we wszystkim była najlepsza. Prymuska w szkole, dziewczyna, która nie ujdzie uwadze żadnemu chłopakowi. Jak na taką bohaterkę przystało jest zauroczona samurajem. Okazuje to, jednak w sposób zbyt wysublimowany dla prostego chłopaka, więc nie był tego do końca pewien. Młodsza, druga siostra to Ayame. Szorstka, zawsze uważała się za gorszą od siostry. Nie tylko na świat przyszła druga. Chce walczyć z Ibuki o serce samuraja, jednak okazywanie uczuć nie jest jej dobrą stroną. Trzecia z nich, Chihaya, rysuje mangi. Jest inteligentna i często knuje intrygi. Jest przebiegła i mimo swoich problemów potrafi sobie radzić. Najmłodsza, Kagome, jest jednak bardziej ułożona od sióstr “pomiędzy”. Potrafi gotować, jest również bardzo roztropna.
Kolejny jest Waschizu, szkolny wandal, który uznawany był za największego twardziela. Przyjaźnił się jedynie z Torigayą. Pierwszy z nich, zakochany jest w Ibuki, jednak jego liczne próby wyznań wciąż kończyły się fiaskiem. Odczuwał w samuraju rywala i w swoich wyobrażeniach przedstawiał go w dość komiczny sposób. Torigaya zaś z niewiadomych przyczyn z odcinka na odcinek staje się coraz mniejszy, co co jakiś wypomina mu przyjaciel. W ostatnim odcinku przedstawiony jest już jako małe dziecko.
Dochodzą do tego również Angela i Tsubasa, pierwsze przeciwniczki Yoichi’ego, który to jednak przekonał ich do swoich racji i stali się przyjaciółmi.

Wykonanie graficzne całej serii jest na wysokim poziomie, postacie są dobrze zrobione. Niestety jednak muzyka znów ogranicza się tutaj do openingu i endingu co sprawiło u mnie spory zawód.

Jest to dobra komedia, pozwoli wam się pośmiać. Jeśli szukacie prostej serii, bez zawiłej fabuły, z zabawnymi elementami ecchi to polecam. Jeśli jednak oczekujecie od serii czegoś więcej będziecie zawiedzeni, ponieważ nie dostarcza ona praktycznie nic więcej.

 

 
Komentarze wyłączone.Poprzedni wpis: || Następny wpis:

Zapowiedzi recenzji


  • Code Geass Hangyaku no Lelouch
  • Death Note

Kategorie


Aktualnie online


Osób online: 2


Copyright © 2011 Recenz.org
Recenz.org - Witamy
Oprogramowanie strony: Seo Division.org