Death Note

Napisany przez admin
 dnia 27 maja, 2011 w 
 | Możliwość komentowania Death Note została wyłączona

Death Note, L., Kira, anime, kryminał, recenzTytuł: Death Note
Czas Trwania: 37 odcinków po 23 minuty

Od wieków słyszy się o Bogach Śmierci. Często nawiązują do tego książki, filmy oraz gry fantasy. Ten motyw również często jest zaczerpnięty jest na potrzeby anime. Tak o to, tymi dwoma słowami, można ogólnikowo opisać całą serię.

Gdy czytałem opis na Internecie, nie widziałem w tym nic pasjonującego. Wydawało mi się to mocno naciągane anime, toteż długo zwlekałem z jego obejrzeniem. Gdy po obejrzeniu kilku odcinków, które jednak wzbudziły na mnie pozytywne odczucie, opisałem anime koledze, stwierdził, że jestem nienormalny, oglądając coś takiego. Jednak i on obejrzał to anime. Było to zarazem jego pierwsze, jednak zachwycał nim się długi czas. Cóż, widocznie oboje jesteśmy nienormalni, bo okazało się, że to jedna z najlepszych serii, jaką miałem okazję oglądać.

Dość tych słów wstępu, przejdźmy do ogólnego opisu. Głównym bohaterem jest Yagami Raito, uczeń liceum. Już w pierwszym odcinku dane jest mu trafić na tytułowy ?Notatnik Śmierci?. Nie wierzył w jego działanie, lecz w końcu wypróbował go, by utwierdzić się w tym przekonaniu. Jednak notatnik zadziałał i Raito zabił pierwszą osobę. Zabezpieczył się tym, że zamordował bandytę, czyli w jego przekonaniu osobę, która zasługiwała na śmierć. Tak rozpoczęła się tajemnicza seria zabójstw przestępców. Jednak jak można się domyślać w wstępie ? notatnik nie był dziełem ludzi, ani oni też nie powinni być ich właścicielami. W pokoju Yagami?ego zjawia się Ryuuk, czyli Shinigami, będący właścicielem zabójczej broni. Napięcie wzbudza dopiero pojawienie się tajemniczego ?L.?, detektywa, który postanawia odszukać zabójcę zbrodniarzy.

Wszystko dzieje się w Japonii, w czasach współczesnych. Dane jest nam również widzieć, wyniszczały świat Bogów Śmierci.

Oryginalnym jest to, że główny bohater niekoniecznie jest tym dobrym. Mimo wszystko na pewno znajdą się jego sympatycy, którym spodoba się ten charakter. Do tego genialny, można nazwać go również dziwnym, L., czy również Shinigami. Piszę tą recenzję ponad dwa miesiące od obejrzenia tego tytułu ? pomimo tego pamiętam je ze szczegółami! Tak więc myślę, że nie tylko mnie zapadnie w pamięć na długi czas, lecz również wy nie zapomnicie o tym tytule.

Bardzo podobało mi się wykonanie anime. Na całokształt składa się interesująca fabuła(która w pewnym momencie dla sporej liczby odbiorców może znacząco spaść), dobrze dopasowana muzyka, którą można wręcz nazwać genialną, oraz świetne wykonany świat i postacie. W anime zderzają się dwa potężne umysł. Ciężko przewidzieć tutaj kolejny ruch, pomijając jednak zakończenie. Openingi były dobrze wykonane, a w kilkunastym odcinku jako podkład dźwiękowy pojawia się utwór zespołu metalowego. Po raz pierwszy się z tym spotkałem, ale pasował do nastających wydarzeń.
W mojej subiektywnej opinii to anime jest warte obejrzenia. Skoro spodobało się nawet mojemu znajomemu, który jest antyfanem anime, to spora część fanów tego gatunku powinna zasmakować tego tytułu.

Opening:
Komentarze wyłączone.Poprzedni wpis: || Następny wpis:

Zapowiedzi recenzji


  • Code Geass Hangyaku no Lelouch
  • Death Note

Kategorie


Aktualnie online


Osób online: 3


Copyright © 2011 Recenz.org
Recenz.org - Witamy
Oprogramowanie strony: Seo Division.org