Great Teacher Onizuka

Napisany przez admin
 dnia 8 marca, 2011 w 
 | Możliwość komentowania Great Teacher Onizuka została wyłączona

great teacher onizukaTytuł: Great Teacher Onizuka
Czas Trwania: 46 odcinki po 25 minuty.

Szkoła… Większość chodzi do niej z przymusu, ewenementów, którzy łamią te standardy jest znacząco mniej. Bo co ciekawego może być na zwykłych lekcjach, ze zwykłymi uczniami oraz zwykłymi nauczycielami? W tej serii przedstawiony jest nauczyciel, który niekoniecznie chce nauczyć, lecz wychować nowe pokolenie. Nauczycielem został z dwóch pobudek – po pierwsze jego zboczona natura. W końcu gdzie można spotkać wiele pięknych dziewczyn jak nie w szkole? Druga, bardziej racjonalna jak dla tego zawodu to jego osobiste przeżycia w młodzieńczych latach. Nie należał do geniuszy, o czym przypominali mu nauczyciele. Chciał coś zmienić i stać się najlepszym nauczycielem, który nikomu nie pozwoli się zagubić wśród zagmatwanych przeżyć oraz sięgnąć dna. Dnem jednak dla niego samego jest to, że zamiast poznawać piękne maturzystki i stawać się dla nich wzorem, musi poradzić sobie ze zgrają czternastolatków. Choć przedstawieni są jako gimnazjaliści, ich wygląd, przeżyte historie i nastawienie, świadczą raczej o tym, że ich wiek to granice siedemnastu-osiemnastu lat.

W całej serii są przeplatane historie śmieszne oraz poważne, poruszające ważne kwestie. Mimo, że anime było dość interesujące, zachowanie i częste wystawianie się osoby głównego bohatera na pośmiewisko całej społeczności szkolnej, były dość żenujące. Motyw tutaj wykorzystany jest jednak powszechnie znany. Do klasy zepsutych do szpiku kości uczniaków przychodzi nowy nauczyciel, któremu dają w kość. Ten jednak dzięki swojemu osobistemu urokowi i niekonwencjonalnym metodom raz za razem powiększa grupę swoich zwolenników.

Jest to śmieszna komedia, z poważniejszymi momentami. Nie ma tutaj określonej grupy odbiorców, ponieważ każdy praktycznie może znaleźć tutaj coś interesującego. O ile miejscami durne momenty pozwolą wam kontynuować oglądanie przygód młodego Onizuki.
Występują również niespójności, bohaterka po gwałtownej zmianie wyglądu, na następny lub kolejny dzień wraca do dawnego wyglądu. Co prawda w programie komputerowym można to szybko i prosto cofnąć, gorzej jednak z takimi rzeczami w prawdziwym życiu.

Wykonanie graficzne serii do tych lepszych nie należy. Treść i przesłanie niestety nie są oryginalne. Muzyka jest zastosowana w najlepiej wybranych momentach, jednak w tej kwestii da się zauważyć sporą monotonię.

Mimo wszystko ten tytuł nie jest złym wyborem. Warto go obejrzeć, bo mimo wielu wad może się podobać. Nie będzie to moje ulubione anime, ale będzie na stałej, dość wysokiej pozycji. Na plus dla całej serii były ciekawe osobowości poszczególnych bohaterów.

 
Komentarze wyłączone.Poprzedni wpis: || Następny wpis:

Zapowiedzi recenzji


  • Code Geass Hangyaku no Lelouch
  • Death Note

Kategorie


Aktualnie online


Osób online: 3


Copyright © 2011 Recenz.org
Recenz.org - Witamy
Oprogramowanie strony: Seo Division.org